*به پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه استان مازندران خوش آمديد* | اِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِی الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ |
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   
پیوندهااخبار استان    شماره خبر: ٣٥٩٧٠٧     ١٣:٥٧ - 1394/01/16    ارسال به دوست     نسخه چاپي


  

  دیدار مدیر و کارکنان حوزه علمیه مازندران با آیت الله طبرسی 


  مدیر، معاونان و کارکنان مرکز مدیریت حوزه علمیه مازندران امروز با آیت الله طبرسی دیدار کردند. 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مازندران، آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران امروز در دیدار مدیر، معاونان و کارکنان مدیریت حوزه علمیه استان به نقش ارزشمند و اثرگذار حوزه های علمیه در رشد و گسترش مبانی دینی در جامعه اشاره کرد و گفت: وقتی ما می توانیم ادامه دهنده راه انبیاء و اولیای الهی باشیم که حوزه های علمیه را تقویت کنیم.

 

وی با اشاره به این که تنها حوزه های علمیه هستند که ترویج کننده شریعت محمدی در جامعه هستند، افزود: کسی غیر از حوزه و روحانیت دلسوز ارزش های دینی و اسلامی در جامعه نیست.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که امروز مسؤولیت مهم تبلیغ دین بر عهده روحانیت است، ادامه داد: خوشبختانه به برکت توجهات حضرت ولیعصر(عج) و تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری، راه انبیاء الهی در غالب حوزه و روحانیت ادامه پیدا کرده است.

 

آیت الله طبرسی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم هدایت، سعادت، معرفتو صداقت جامعه را بالا ببریم باید حوزه های علمیه را تقویت کنیم و بهای بیشتری دهیم تا بتوانیم این مکتب و راه فقه جعفری که پایه و اساس اداره کشور را پاسداری و حمایت کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران بر ضرورت تقویت حوزه های علمیه تأکید کرد و گفت: به حتم تقویت حوزه های علمیه بهترین راه گسترش و توسعه ارزش های دینی در جامعه است.

 

امام جمعه ساری با بیان این که هیچ علمی همچون علوم دینی ارزشمند نیست، ادامه داد: تنها علم الهی که سعادت و تعالی انسان را تأمین می کند.

 

آیت الله طبرسی با تأکید براین که روحانیت و حوزه های علمیه باید ربانی باشند و این یکی از امتیازات آنها است، تصریح کرد: روحانیت در تقوا، اخلاق، منش و صداقت باید الگوی جامعه باشد تا بتوانند جامعه را به خوب اداره و از معارف و وسایل دینی تأمین کنند.

 

وی با تأکید براین که در همه امور و تصمیم گیری ها باید خدا محوریت قرار گیرد، ادامه داد: اگر خداوند متعال محور امور باشد به حتم موفق و پیروز خواهیم بود.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال همدلی و همزبانی دولت و ملت اشاره کرد و گفت: سخنان مقام معظم رهبری باید نقشه راه قرار گیرد نه این که تنها بالای سربرگ سازمان ها و بر روی بنرهای تبلیغاتی دیده شود.

 

آیت الله طبرسی با تأکید براین که تنها با همدلی و همزبانی دولت و ملت می توانیم کشوری مقتدر و توسعه یافته داشته باشیم، گفت: باید همانند گذشته ملت ایران در این عرصه نیز الگویی برای جامعه جهانی باشد.

 


خروج
ساعت
اوقات شرعی
حدیث روز

پیامبر اعظم (ص):

خیرکم من تعلم القرآن وعلمه

بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد وبه دیگران یاد بدهد.

 

تصویر برگزیده

 

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان مازندران محفوظ می‌باشد. معاونت ادری مالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور