*به پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه استان مازندران خوش آمديد* | اِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِی الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ |
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   
پیوندهااخبار استان    شماره خبر: ٣٦٠٥٨٦     ٠٨:٤٨ - 1394/02/05    ارسال به دوست     نسخه چاپي


  مدیر حوزه علمیه مازندران در دومین سالگرد آیت الله تائبی؛

  علمای شیعه مایه نجات مردم هستند 


  مدیر حوزه‌ علمیه مازندران گفت: بهره گیری از منش و سیره علمای دینی و روحانیت شیعه، سبب رستگاری و جاودانگی انسان در دنیا و آخرت می شود.  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم طاهری، مدیر حوزه‌علمیه مازندران در مراسم دومین سالگرد ارتحال حجت الاسلام تائبی، امام جمعه موقت ساری که در مسجد جامع مرکز استان برگزار شد با تبریک فرا رسیدن ماه رجب به مؤمنان، اظهار داشت: این ماه در واقع آمادگی مردم برای ماه رمضان است و مردم در این ماه باید از خدمات و برکات آن استفاده و بهره‌گیری کنند.

 

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به اعتماد عمیق مردم به علما و روحانیت گفت: استقبال و علاقه مردم نسبت به روحانیت مبنای اعتقادی دارد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به نقش روحانیت در صیانت از احکام و شریعت اسلام تصریح کرد: روحانیان با تمسک به اهل بیت (ع) همواره در حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی فداکاری کردند.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران افزود: باور ولایی یک اصل است و حتی فراتر از التزام ولایی ارزیابی می‌شود، باورمندی به ولایت همواره باعث جلوگیری از آسیب‌های دینی شده است.

 

وی با بیان این که مردم، علما و روحانیت را شناسنامه نظام می‌دانند، گفت: با وجود همه توطئه افکنی‌های دشمنان علیه روحانیت؛ اما اعتماد و علاقه مردم به این قشر تأثیر‌گذار جامعه اسلامی هر روز بیشتر می شود.

 

عضو شورای حوزه علمیه مازندران در ادامه سخنان خود با بیان این که روحانیت نیز باید در توجه به اخلاق و رفتار خود به الگوی جامعه اسلامی توجه لازم را داشته باشند، گفت: امروز دشمنان نظام اسلامی از همه توان خود برای خدشه‌دار کردن نقش روحانیت در نظام دینی استفاده می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین با اشاره به شخصیت عالمان دین در جامعه اسلامی، تصریح کرد: نقش روحانیت مبارز و دینی سبب تثبیت اهداف نظام اسلامی در جهان شده است.

 

وی با بیان این که علمای اسلامی نقش اثرگذاری در تقویت باورهای دینی و ارزشی مردم داشته و دارند، افزود: ملت همواره روحانیت را مورد اعتماد و وثوق خود دانسته و از آنان حمایت می‌کنند.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران با اشاره به شخصیت سیاسی و دینی حجت الاسلام و المسلمین تائبی، امام جمعه فقید ‌ساری، تصریح کرد: این عالم دینی از مبارزان سیاسی قبل از انقلاب بوده و در مبارزات و پیروزی‌های مردم مازندران علیه رژیم ستم‌شاهی نقش آفرین بود‌.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به این که علمای شیعه مایه نجات مردم هستند، گفت: امام راحل به عنوان الگو و اسوه روحانیت به این جایگاه ارج و قرب بخشیدند.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران افزود: درس آموزی از منش و سیره علمای دینی و روحانیت شیعه، سبب رستگاری و جاودانگی انسان ایمانی در جامعه دنیوی و اخروی می‌شود.

 


خروج
ساعت
اوقات شرعی
حدیث روز

پیامبر اعظم (ص):

خیرکم من تعلم القرآن وعلمه

بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد وبه دیگران یاد بدهد.

 

تصویر برگزیده

 

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان مازندران محفوظ می‌باشد. معاونت ادری مالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور