*به پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه استان مازندران خوش آمديد* | اِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِی الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ |
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   
پیوندهااخبار استان    شماره خبر: ٣٦١٥٣٠     ٠٩:١٦ - 1394/02/30    ارسال به دوست     نسخه چاپي


  مدیر حوزه علمیه مازندران مطرح کرد؛

  ضرورت ایجاد نهضت فکری بازگشت به دین و معنویت  


  مدیر حوزه علمیه مازندران، مهم ترین و تنها راه مقابله با این پدیده های اجتماعی را راه اندازی نهضت فکری بازگشت به دین و معنویت دانست و خاطرنشان کرد: باید زیرساخت فراهم شدن این نهضت فکری از سوی مسؤولان فراهم شود.  

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مازندران، حجت الاسلام ابوالقاسم طاهری، مدیر حوزه علمیه مازندران عصر امروز در جمع طلاب و روحانیان استان با اشاره به نقش مازندران در تاریخ تمدن شیعه گفت: نخستین حکومت شیعی در ایران از سوی مردم این دیار پذیرفته شد.

 

وی با اشاره به این که دشمنان همواره تلاش کردند نوار شمالی کشور به بیروت ثانی در خاورمیانه تبدیل کنند، افزود: اما هوشیاری علما وروحانیت منطقه مانع از تحقق شوم دشمنان شد.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران در ادامه سخنان خود با بیان این که امروز دشمنان تلاش می کنند پدیده های جدید اجتماعی را وارد کشور و استان کنند، ادامه داد: رسالت امروز روحانیت شناسایی دقیق این پدیده ها و تلاش برای تأثیرحداقلی آنها در جامعه اسلامی است.

 

حجت الاسلام طاهری با بیان این که متأسفانه این پدیده های اجتماعی به دلیل دولت ها و کارگزاران در طول دوران به وجود می آید، تصریح کرد: متأسفانه عموم جامعه مجری مقابله با این پدیده ها را نیز روحانیت می دانند.

 

وی در ادامه فقر، بیکاری، بدحجابی، حرام خواری، رشوه خواری و نفاق و فتنه انگیزی را از جمله مهم ترین پدیده های اجتماعی امروز جامعه برشمرد و بیان داشت: حوزه و روحانیت همواره در خدمت به انقلاب و نظام اسلامی پیشگام بوده و هستند، اما مقابله با همه این پدیده های اجتماعی روحانیت نیست بلکه بسیاری از نهادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در به وجود آمدن آن نقش دارند.

 

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز دشمنا در تلاش است تا انحراف های فکری، اعتقادی و اخلاقی را در جامعه رواج دهد، بیان داشت: مقابله با این گونه پدیده ها نیازمند همدلی و همراهی همه بخش های کشور است.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که بدحجابی یک پدیده خودساخته بومی نیست، افزود: متأسفانه امروز شبکه های اجتماعی و حتی رسانه ملی نیز در ترویج این پدیده نقش آفرین است.

 

وی در ادامه همچنین به بحث خارجی گری به عنوان یک پدیده در بعد سیاسی اشاره کرد و گفت: در این پدیده مجموعه ای مثل خوارج پیدا می شوند.

 

حجت الاسلام طاهری مهم ترین و تنها راه مقابله با این پدیده های اجتماعی را راه اندازی نهضت فکری بازگشت به دین و معنویت دانست و خاطرنشان کرد: باید زیرساخت فراهم شدن این نهضت فکری از سوی مسؤولان فراهم شود.

 


خروج
ساعت
اوقات شرعی
حدیث روز
تصویر برگزیده

 

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان مازندران محفوظ می‌باشد. معاونت ادری مالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور