*به پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه استان مازندران خوش آمديد* | اِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِی الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ |
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   
پیوندهااخبار استان    شماره خبر: ٣٦٢١٦٣     ٠٨:٣١ - 1394/03/10    ارسال به دوست     نسخه چاپي


  مدیر حوزه علمیه مازندران:

  تعصبات و اختلافات امروز جوامع ناشی از جهل و نادانی است  


  مدیر حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که ما باید در انتظار عقل مطلق هستی بنشینیم، گفت: تعصبات و اختلافات امروز جوامع ناشی از جهل و نادانی است و امروز همه ما در انتظار رؤیت خورشید هستیم تا همه عالم با ظهور ایشان نورانی شود.  

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مازندران، حجت الاسلام ابوالقاسم طاهری، مدیر حوزه علمیه مازندران امروز در نشست مدیران مدارس علمیه استان در جویباربا اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت با سعادت حضرت ولیعصر(عج) گفت: پنج پدیده در تاریخ عالم تاریخ که ازآغاز تا انجام عالم به تربیت اتفاق افتاده و می افتد که جز حوادث مهم عالن هستی محسوب می شوند که خلقت حضرت آدم، بعثت حضرت خاتم، ظهور مصلح و منجی کل، رجعت و قیامت این پنج اتفاق مهم عالم هستی است.

 

وی با بیان این که همه ادیان آسمانی روی این پنج پدیده تأکید دارند، بیان داشت: 124 هزار پیامبر از خلقت حضرت آدم تا بعثت خاتم وعده آن را داده اند و ادیان آسمانی کاملاً نسبت به بعثت توجیه بودند، چون خداوند متعال به پیامبر فرمود یهودیان مدینه تو را مثل فرزند خود می شناسند.

 

حجت الاسلام طاهری با طرح این سؤوال که یهود در یثرب چه می کردند، گفت: بر اساس شواهد تاریخی یهود خاک خاورمیانه را غربال کرد و همه جا را گشت تا بین الحرمین را پیدا کند، حتی آنها که در خیبر مانده اند که بین دو کوه سنگی بوده اند و وقتی یثرب را پیدا کردند به پیغمبر پیام دادند ما پیدا کردیم و وقتی خاتم ظهور کرد به شما خبر می دهیم.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که مرحله دوم تاریخ از بعثت خاتم شروع می شود و تا ظهور مصلح کل ادامه می یابد، افزود: همه امت ها آنگاه می گویند از ماست و اسلام می گویند.

 

حجت الاسلام طاهری با بیان این که قبل از خلقت آدم خداوند متعال فرمود من می خواهم بشر خلق کنم و بعد از خلقت آدم حضرت خاتم از بعثت حرف زده شد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به با اشاره به این که روایات بسیاری در خصوص مسأله رجعت وجود دارد، گفت: کسانی که رجعت می کنند از قیامت خبرهای مناسب دارند و آنها که رجعت کرده اند نیز خبر از قیامت می دهند و این مراحل باید طی شود تا قیامت صورت گیرد.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران در ادامه سخنان خود با اشاره به این که با اشاره به این که با ظهور امام زمان(عج) حکومت واحد عدل جهانی در دنیا تشکیل می شود، تصریح کرد: اما در این بین سؤوالاتی مطرح می شود اگر آن امام بخواهد حکومت واحد تشکیل دهد موانع را چگونه بر طرف می کند، چون زبان، رنگ پوست، فرهنگ، آداب و رسوم، دین، فرق و مرزهای جغرافیایی عامل اختلاف است و این اختلافات چگونه باید رفع شود.

 

حجت الاسلام طاهری با اشاره به این که پاسخ این سؤوال را می توان در حدیث 14 اصول کافی یافت، ادامه داد: امام صادق(ع) فرموند با شناخت صحیح عقل و جهل می توان در مسیر هدایت قرار گرفت.

 

وی با بیان این که عدل ایجاد موازانه در نظام هستی، اما قسط ایجاد موازنه در بین انسان ها است، بیان داشت: جهل را نیز از یک دریای تاریخ شور خلق کرد.

 

مدیر حوزه علمیه مازندران گفت: امام محمد باقر(ع) فرمودند که وقتی مهدی پیامبر ظهور می کند و زمانی که دستانشان را روی مردم می کشد عقل مردم جمع می شود و اخلاق و جسم آنها کامل می شوند و وقتی سربازهای عقل در جامعه کامل و فراوان می شوند مشکلات جامعه نیز برطرف می شوند.

 

حجت الاسلام طاهری با تأکید براین که ما باید در انتظار عقل مطلق هستی بنشینیم، افزود: تعصبات و اختلافات امروز جوامع ناشی از جهل و نادانی است و امروز همه ما در انتظار رؤیت خورشید هستیم تا همه عالم با ظهور ایشان نورانی شود.

 


خروج
ساعت
اوقات شرعی
حدیث روز
تصویر برگزیده

 

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان مازندران محفوظ می‌باشد. معاونت ادری مالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور