*به پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه استان مازندران خوش آمديد* | اِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِی الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ |
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   
پیوندهااخبار استان, معاونت ها    شماره خبر: ٤١٠٦٠٤     ٠١:٢٩ - 1398/09/22    ارسال به دوست     نسخه چاپي


  حجت الاسلام والمسلمین هاجری مطرح کرد؛

  تقویت سطح علمی، تربیتی و اخلاقی رویکرد شورای تخصصی انجمن های علمی حوزه 


  مسؤول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه، تقویت و توسعه سطح علمی، آموزشی، تربیتی و اخلاقی حوزه های علمیه را نخستین خروجی شورای تخصصی انجمن های علمی در استان ها عنوان کرد. 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مازندران، حجت الاسلام عبدالرسول هاجری، مسؤول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه علمیه در نخستین نشست شورای تخصصی انجمن‌های علمی حوزه علمیه مازندران در ساری با بیان این که در حوزه علمی و فرهنگی دو خلأ داریم، گفت: خلأ نخست این است که در بسیاری از برنامه ریزی‌ها و سیاست گذاری‌ها نگاه تخصصی وجود ندارد.
 
وی با بیان این که در تاریخ بشر و همچنین دوران حاضر هر گاه یک حکمران و مدیر یک مجموعه توانست رابطه خود را با اندیشمندان و عالمان باز و تصحیح کند به طور حتم موفق خواهد بود، افزود: هیچ حکمران و مدیری همه دانش لازم را برای مدیریت ندارد و ارتباطش را باید با اصحاب علم حفظ و تصحیح کند.
 
مسؤول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه در ادامه سخنان خود، فقدان نگاه همسونگر در برنامه‌ها را دیگر خلأ موجود در عرصه علمی و فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت: در این بخش نگاه تخصصی وجود دارد، اما فاقد نگاه همسو هستیم.
 
وی با بیان این که شورای‌های تخصصی انجمن‌های علمی حوزه در استان‌ها نگاه تخصصی و همسو نگر را دنبال می‌کنند، بیان داشت: تقویت و توسعه سطح علمی، تربیتی و اخلاقی حوزه های علمیه نخستین خروجی شورای تخصصی در استان ها است.
 
حجت الاسلام هاجری با اشاره به این که با راه اندازی و آغاز به کار شورای تخصصی در استان بسیاری از طرح‌ها در بخش‌های علمی، آموزشی، تربیتی و اخلاقی با پشتوانه کارشناسی بهتر اجرایی خواهند شد، افزود: به طور حتم با آغاز به کار این شورا شاهد ارتقاء برنامه‌های علمی، آموزشی و تربیتی حوزه های علمیه خواهیم بود.
 
مسؤول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه ادامه داد: همچنین بسیاری از طرح‌های بومی و موفق استان می‌تواند با پشتوانه همین شورای تخصصی در سطح کشور گسترش پیدا کند.
 
وی با تأکید بر این که کار باید از منشأ علم آغاز شود، گفت: اگر منشأ را صلاح کنیم، اساتید نظر بدهند و بر اساس آن طرح‌ها اجرا شود به طور حتم مشکلات آموزشی و تربیتی ما در حوزه حل خواهد شد و در این بخش برای رفع مشکلات آموزشی نباید منتظر ستاد باشیم.
 
حجت الاسلام هاجری با بیان این که وظیفه استاد تنها آموزش نیست، ادامه داد: یک استاد باید کار تربیتی و پژوهشی نیز انجام دهند و یک استاد موفق باید در همه این بخش‌ها گام بردارد.
 
مسؤول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه همچنین بر ضرورت شناسنان ظرفیت علمی اساتید و شورای تخصصی حوزه به مسؤولان استان تأکید کرد و افزود: باید تلاش شود با برنامه ریزی مدون فعالیت این شورا هر روز بیشتر تقویت و گسترش پیدا کند.

 


خروج
ساعت
اوقات شرعی
حدیث روز

پیامبر اعظم (ص):

خیرکم من تعلم القرآن وعلمه

بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد وبه دیگران یاد بدهد.

 

تصویر برگزیده

 

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان مازندران محفوظ می‌باشد. معاونت ادری مالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور